Jesteś 11827 osobą na tej stronie
Dziś jest: 14 Sierpnia 2019        Imieniny: Alfreda, Euzebiusza, Maksymiliana
Brak wydarzeń w wybranym okresie
Miesiąc:
Rok:
Katalog firm
Znajdujesz się w:    Ośrodek Pomocy Społecznej   /   Klub Seniora "Drzeń"

Klub Seniora  "Drzeń"
aleja Piastów  1c/13
66-530 Drezdenko
tel. 095 762 95 13


osoba do kontaktu -  Aneta Dajnowicz

 

Nagranie z okazji Tygodnia Seniora 2013

http://www.tvp.pl/gorzow-wielkopolski/kultura-rozrywka-i-religia/kalejdoskop/wideo/07102013-cz-4/12631906

Klub Seniora  "Drzeń" w Drezdenku został utworzony na podstawie uchwały Nr XXI/154/04 Rady Miejskiej w Drezdenku z dnia 26 marca 2004 r.Stanowi jednostkę utworzoną w strukturze Ośrodka Pomocy Społecznej w Drezdenku.
Celem nadrzędnym Klubu jest aktywowanie środowiska nieaktywnego zawodowo do wspólnego i zorganizowanego spędzenia czasu wolnego.
Do podstawowych zadań Klubu należy:
1.  rozpoznawanie potrzeb i rozwijanie zainteresowań środowiska seniorów,
2.organizowanie spotkań tematycznych,
3.organizowanie wycieczek krajoznawczych,
4.organizowanie wycieczek kulturoznawczych,
5. organizowanie imprez okolicznościowych,
6. organizowanie i zaangażowanie seniorów w różnego rodzaju sekcjach np.
- sekcja kulinarna,
- sekcja plastyczna,
- sekcja muzyczna.

W dniach 03.06.2013r. - 09.06.2013r. w Ustroniu Morskim zorganizowano dla seniorów z Klubu Seniora "Drzeń" z Drezdenka letni wypoczynek nad morzem. Siedmiodniowy pobyt poza miejscem zamieszkania, to dla wielu osób wspaniały okres wakacyjnego odpoczynku. Dla seniorów zorganizowano wiele imprez dodatkowych. Zajęcia rekreacyjne dwukrotnie przeprowadzono na basenach GOSIR w Centrum Sportowo - Rekreacyjnym "Helios" w Ustroniu Morskim. Gry i zabawy sportowe, ognisko, wieczorki taneczne oraz zabawa odbywały się na terenie i w obiektach należących do Ośrodka Wczasowo Wypoczynkowego "Janosik". Czas wolny seniorzy spędzili nad morzem, zwiedzali Ustronie Morskie a w drodze powrotnej zorganizowano wycieczkę do Ogrodów "Hortulus" w Dobrzycy.

W niedzielę 09.06.2013r. seniorzy drezdeneccy kolejny raz uczestniczyli w pikniku "I znów zakwitły jabłonie" organizowanym w Ługach przez Urząd Miejski w Dobiegniewie i Sołectwo Ługi. W spotkaniu czynny udział brał zespół śpiewaczy z Klubu Seniora "Drzeń" z Drezdenka, pracujący pod kierunkiem artystycznym p. Marii Biedzińskiej i p. Piotra Turczyna oraz Kapela "Raz Dwa Trzy" występująca w składzie Mieczysław Bawer, Jerzy Borakiewicz i Marian Tymecki. W Ługach można było spotkać wielu przyjaciół z zaprzyjaźnionych klubów i wspólnie z nimi miło spędzić wolny czas nad jeziorem.

25 czerwca 2013r. seniorzy z Klubu Seniora "Drzeń" z Drezdenka i seniorzy z Klubu Seniora "Złoty Wiek" z Międzychodu zorganizowali spotkanie towarzyskie z okazji "Nocy Świętojańskiej". Spotkanie jak co roku odbyło się w Hotelu "Neptun" w Międzychodzie. Seniorki na tę okazję przygotowały kolorowe wianki, które mimo deszczowej pogody puszczano na jeziorze. Zabawom i spotkaniom w międzyklubowym zawsze towarzyszy miła i serdeczna atmosfera.

                                                                    autor zdjęć: Aneta Dajnowicz

Dzień Kobiet

W dniu 07.03.2014r. w sali Klubu Seniora ,,Drzeń” w Drezdenku odbyło się spotkanie seniorów zorganizowane w ramach obchodów ,,Międzynarodowego dnia kobiet”. Panowie przygotowali dla pań występ słowno- muzyczny oraz słodki poczęstunek. Każda z pań otrzymała wraz z życzeniami wszelkiej pomyślności kolorowe  kwiaty.

Dzien Kobiet 07.03.2014r.

I Ogólnopolskie Spotkanie z okazji Dnia Kobiet

W dniu 08.03.2014r. seniorzy z Klubu Seniora ,,Drzeń” z Drezdenka brali udział w I Ogólno-miejskim Spotkaniu z okazji Dnia Kobiet. Spotkanie odbyło się w Sali Centrum Promocji Kultury w Drezdenku. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Drezdenka, a organizatorami byli: Drezdenecki Uniwersytet Trzeciego Wieku, Klub Seniora ,,Drzeń” , Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów oddział Drezdenko oraz harcerze z 42 DH Czarne Stopy.

Jeśli chcecie Państwo otrzymywać informacje z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres e-mail:
-
Przekaż 1%
Geoportal
OWES
Akcja "DBAJ O SWOJEGO PUPILA"
Lubuska Unia Światłowodowa
SMS GMINA INFO
Pitax
Akcja "NIE PAL ŚMIECI"
drzewa_i_krzewy
Rozlicz pit
Facebook
http://www.drezdenko.pl/3115,akcja-woda.html
Budowa gminnej infrastruktury dostępu do internetu dla osób wykluczonych
PSZOK
http://www.lgddzn.pl
Schronisko dla bezdomnych zwierząt
Mapa Gminy
www.lubtur.pl
http://drezdenecka.pl/
Extranet bramka logowania