Jesteś 1562 osobą na tej stronie
Dziś jest: 14 Sierpnia 2019        Imieniny: Alfreda, Euzebiusza, Maksymiliana
Brak wydarzeń w wybranym okresie
Miesiąc:
Rok:
Katalog firm
Znajdujesz się w:    Urząd Miejski   /   Aktualności   /   2017   /   Wizyta Delegacji z Winsen

Wizyta Delegacji z Winsen w Drezdenku

W dniach 30 i 31 marca gościliśmy w naszym mieście 12 osobową Delegację z Winsen. Celem przyjazdu przedstawicieli z miasta partnerskiego było omówienie współpracy w obszarach: kultury, sportu, turystyki, szkolnictwa, leśnictwa i łowiectwa. Podczas pobytu goście spotykali się z naszymi reprezentantami w/w dziedzin i wspólnie omawiali planowane działania.
W pierwszym dniu odbyło się spotkanie z gospodarzami w Nadleśnictwie Smolarz – Nadleśniczy Andrzej Jeżyk oprowadził gości po Leśnym Centrum Przyrodniczo-Edukacyjnym, gdzie przedstawiciel Winsen i burmistrz Drezdenka posadzili drzewo-cis w ramach współpracy miast. Cis - drzewo długowieczne ma symbolizować długoletnią współpracę partnerów.  Leśne Centrum Przyrodniczo-Edukacyjne corocznie odwiedza ok. 1,5 tys. osób w ramach zajęć edukacyjnych i imprez rekreacyjnych. Następnie w sali edukacyjnej odbyły się dwie prezentacje – pierwsza dotyczyła gospodarki leśnej, a także działań realizowanych przez leśników w ramach ochrony lasu i przyrody na terenach Natura 2000, druga dotyczyła wspólnej inicjatywy leśników i myśliwych tj. Hubertusa Drezdeneckiego, imprezy kulturalno-edukacyjnej, która została w 2015r. zorganizowana przy znaczącej pomocy Urzędu Miejskiego w Drezdenku. Kolejna edycja tej imprezy jest planowana na rok 2018 i do jej współorganizacji została zaproszona strona niemiecka. Zakończenie pobytu miało miejsce na wyspie w Arboretum, gdzie zaprezentowane zostały elementy muzyki myśliwskiej granej na rogu myśliwskim, a w drodze powrotnej na kwaterę delegacja odwiedziła Kościół myśliwski w Lubiewie, który dzięki staraniom leśników i myśliwych został w zeszłym roku gruntownie odrestaurowany i stylowo udekorowany. Goście byli pod dużym wrażeniem bogactwa przyrodniczego gminy Drezdenko i inicjatyw realizowanych wspólnie przez leśników i myśliwych, którzy promują zrównoważony rozwój i takie korzystanie z dóbr przyrody, które zapewnia ich trwanie i pomnażanie.
W drugim dniu odbyły się spotkania partnerów z Winsen z przedstawicielami działającymi w obszarach szkolnictwa, sportu, kultury w Drezdenku i okolicach. W Szkole Podstawowej w Drawinach pani dyrektor Elżbieta Bronisz opowiedziała gościom o szkole i zaprosiła do obejrzenia przedstwienia pt. "Brzydkie Kaczątko" przygotowanego przez uczniów. Na Hali Sportowo-Rehabilitacyjnej pan dyrektor Maciej Kowal omówił możliwości obietu i zaproponował wspólny turniej polsko-niemiecki w piłkę ręczną. W Szkole Podstawowej nr 1 pan dyrektor Sławomir Wojciuszkiewicz i pani dyrektor Mariola Kozubaj oprowadzili po klasach w szkole i części zewnętrznej - boisku. W Centrum Promocji Kultury pod czujnym okiem pana dyrektora Jan Kuchowicza zaprezentowały się zespoły: Pasjonata, Paradise oraz dziewczęta z buławami. Swoimi występami oczarowały niemiecką publiczność. Na spotkaniu w Muzeum pani dyrektor Ewa Kułakowska zapewniła, że zostanie przygotowana za rok wystawa o Drezdenku dla Winsen. Na koniec dnia spotkaliśmy się w budynku Gimnazjum nr 1 im. J. Nojiego, pan dyrektor Zbigniew Kubasik opowiedział o histrorii szkoły i miasta następnie w sali kominkowej odbyły się kontynuacje rozmów dotyczących planowanych wspólnych działań. Posiedzenie zostało przeprowadzone przez  Agnieszke Paschek. Pani Paschek  podziekowala w imieniu Delegacji z Winsen (Luhe) za  goscinność i możliwość przeprowadzenia warsztatów . Szczególne podziekowanie było skierowane  do pana burmistrza Macieja Pietruszaka  za zorganizowanie i zdobycie tak wielu współdzialaczy po polskiej stronie. Rozmowy były intensywne i zakończyły się konkretnymi ustaleniami. Został podpisany wniosek związany z wymianą reprezentantów młodzieżowych drużyn pożarniczych z OSP Drezdenko, Trzebicz, Goszczanowiec. Wszyscy cieszą się na owocne rozpoczecie projektów. Dalsze pomysły projektów są mile widziane.
Patrycja Kaźmierczak

Jeśli chcecie Państwo otrzymywać informacje z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres e-mail:
-
Przekaż 1%
Geoportal
OWES
Akcja "DBAJ O SWOJEGO PUPILA"
Lubuska Unia Światłowodowa
SMS GMINA INFO
Pitax
Akcja "NIE PAL ŚMIECI"
drzewa_i_krzewy
Rozlicz pit
Facebook
http://www.drezdenko.pl/3115,akcja-woda.html
Budowa gminnej infrastruktury dostępu do internetu dla osób wykluczonych
PSZOK
http://www.lgddzn.pl
Schronisko dla bezdomnych zwierząt
Mapa Gminy
www.lubtur.pl
http://drezdenecka.pl/
Extranet bramka logowania