Jesteś 1300 osobą na tej stronie
Dziś jest: 14 Sierpnia 2019        Imieniny: Alfreda, Euzebiusza, Maksymiliana
Brak wydarzeń w wybranym okresie
Miesiąc:
Rok:
Katalog firm
Znajdujesz się w:    Urząd Miejski   /   Aktualności   /   2017   /   akty wandalizmu

Akty wandalizmu w Gminie Drezdenko

Z przykrością zauważamy, że spotykamy się z aktami wandalizmu w naszej Gminie. Zniszczone wiaty przystankowe, pogięte i uszkodzone znaki, wywrócone kosze na śmieci, rozbite szkło na ścieżce rowerowej  - to praktycznie gminna codzienność. W ostatnim czasie, wandale dopuścili się nawet  kradzieży kostki kamiennej z nawierzchni ulicy Kolejowej w Drezdenku…..

Koszt naprawy, a często i niezbędnej wymiany, zniszczonych urządzeń lub mienia to blisko kilka tysięcy złotych. Gmina przeznaczając nieplanowane na taki cel środki finansowe, zmuszona jest zawsze zrezygnować z innych ważnych – z punktu widzenia dobra społecznego - przedsięwzięć. A wiadomo przecież, że poza wydatkami finansowymi, dochodzą zawsze jeszcze inne, ujemne skutki tego typu czynów. Zniszczone czy poobracane  znaki, uszkodzone latarnie  - obok oczywiście naruszonych walorów estetycznych miejsca – to także obniżenie stanu bezpieczeństwa dla mieszkańców i przyjezdnych.

Wandali trudno jest złapać na gorącym uczynku. Ich czyny najczęściej trwają krótko i z reguły mają miejsce w godzinach nocnych. Często też wandale działają w grupie i to maskując swoje oblicze. Mimo to, sprawców tych niegodnych czynów, da się złapać i ukarać!

Bardzo ważni okazują się w takim przypadku świadkowie zdarzenia, osoby znajdujące się w pobliżu, sąsiedzi i przechodnie. Dlatego zwracamy się do Państwa z apelem: Nie bądźmy obojętni wobec aktów wandalizmu. Informujmy Policję o tego typu zdarzeniach. Lampy, przystanki czy ławki to nasze wspólne dobre, o które musimy wszyscy dbać. Chuligani nie mogą bezkarnie niszczyć inwestycji i starań o ładne otoczenie. Niech osoby za to odpowiedzialne, będą należycie ukarane. Prosimy więc wszystkich, którzy posiadają jakiekolwiek informacje odnośnie skradzionej kostki i innych tego typu zniszczeń, o kontakt z miejscowym Komisariatem Policji pod nr tel.  95 762 29 11 lub Urzędem Miejskim w Drezdenku pod nr tel.95 762 29 91. Zawsze też tego typu zgłoszenia można także dokonać telefonując pod numer alarmowy 112 lub 997.

Korzystając z okazji przypominamy, iż Dzielnicowym w rejonie:

  • miasta Drezdenka jest st. post. Adam Wojcieszak tel. kontaktowy: 519 534 468 (Punkt Przyjęć Dzielnicowego, ul. Niepodległości 27a w Drezdenku, dyżur: wtorek w godz. 16:00 - 17:00) oraz sierż. Dawid Kościelny  - tel. kontaktowy: 519 534 466 (Punkt Przyjęć Dzielnicowego, ul. Niepodległości 27a w Drezdenku, dyżur: wtorek w godz. 16:00 - 17:00)
  • wsi: Bagniewo, Duraczewo, Goszczanowiec, Goszczanowo, Goszczanówko, Gościm, Grotów, Kijów, Lubiatów, Osów, Rąpin, Trzebicz, Trzebicz Młyn, Trzebicz Nowy, Zielątkowo - mł. asp. Tomasz Parfienowicz, tel. kontaktowy: 519 534 465, (Punkt Przyjęć Dzielnicowego, ul. Niepodległości 27a w Drezdenku, dyżur: wtorek w godz. 15:00 - 16:00

 

  • wsi Czartowo, Drawiny, Górzyska, Karwin, Klesno, Kosin, Kosinek, Lipno, Lipno-Tuczępy, Lubiewo, Marzenin, Modropole, Niegosław, Przeborowo, Przeborowo-Lipowo, Hutniki, Stare Bielice, Zagórze - sierż. Łukasz Hendzelewski, tel. kontaktowy: 519 534 467, (Punkt Przyjęć Dzielnicowego, ul. Niepodległości 27a w Drezdenku, dyżur: wtorek w godz. 15:00 - 16:00)
Jeśli chcecie Państwo otrzymywać informacje z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres e-mail:
-
Przekaż 1%
Geoportal
OWES
Akcja "DBAJ O SWOJEGO PUPILA"
Lubuska Unia Światłowodowa
SMS GMINA INFO
Pitax
Akcja "NIE PAL ŚMIECI"
drzewa_i_krzewy
Rozlicz pit
Facebook
http://www.drezdenko.pl/3115,akcja-woda.html
Budowa gminnej infrastruktury dostępu do internetu dla osób wykluczonych
PSZOK
http://www.lgddzn.pl
Schronisko dla bezdomnych zwierząt
Mapa Gminy
www.lubtur.pl
http://drezdenecka.pl/
Extranet bramka logowania