Jesteś 943 osobą na tej stronie
Dziś jest: 14 Sierpnia 2019        Imieniny: Alfreda, Euzebiusza, Maksymiliana
Brak wydarzeń w wybranym okresie
Miesiąc:
Rok:
Katalog firm
Znajdujesz się w:    Urząd Miejski   /   Aktualności   /   2017   /   muzeum

Proboszcz Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Drezdenku i Dyrektor Muzeum Puszczy Drawskiej i Noteckiej im. F. Grasia w Drezdenku zapraszają do udziału w konkursie na plastyczne wypełnienie okienek kalendarza adwentowego.

Podobnie, jak podczas ubiegłorocznej – pierwszej - edycji konkursu, jego celem jest popularyzacja tradycji, która – naszym zdaniem – znacznie przyczynia się do pogłębienia duchowego przeżywania okresu adwentu i czyni, poprzez codzienne odkrywanie kolejnych kalendarzowych okienek, bardziej wymiernym czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela.

Nie ukrywamy, że naszym celem jest także zachęcenie Państwa do stworzenia w przyszłości autorskiego drezdeneckiego kalendarza adwentowego, którego coroczna edycja stałaby się miejskim wyznacznikiem wejścia w okres przygotowań do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Każda z kolejnych edycji konkursu będzie zmierzała do wypracowania jednolitej graficznie i technicznie formuły pozwalającej w przyszłości drukować Drezdenecki Kalendarz Adwentowy.

W związku z tym, tegoroczna edycja konkursu kieruje się następującymi zasadami; pragniemy, aby prace plastyczne, które do nas wpłyną stały się zawartością otwieranych okienek kalendarza. W tej edycji technika wykonania prac nie będzie jeszcze ujednolicona ale wymogiem jest, aby była to technika płaska.  Tym razem prace zostaną umieszczone w specjalnie przygotowanej tekturowej konstrukcji, która stanie w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Drezdenku tuż przed początkiem adwentu. Dlatego wszystkie prace konkursowe muszą być zorientowane poziomo. Każdego dnia otwierane będzie jedno okienko i odsłaniana jedna praca. W czasie świąt Bożego Narodzenia będzie można obejrzeć cały kalendarz.

Wszystkie pozostałe informacje zawarte są w regulaminie konkursu.

 

REGULAMIN KONKURSU NA OKIENKO KALENDARZA ADWENTOWEGO

 

  1. Konkurs kierowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów, w szczególności z obszaru Gminy Drezdenko.
  2. Zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy plastycznej w formacie A4 dowolną płaską techniką (kredka, farba itp.). Praca musi być zorientowana poziomo.
  3. Tematyka prac powinna być związana z wymiarem duchowym adwentu i okresem oczekiwania na Boże Narodzenie. Mile widziane będą zawarte w pracach akcenty miejskie.
  4. Prace należy dostarczyć (osobiście lub pocztą) do Muzeum w Drezdenku (plac Wolności 11) w nieprzekraczalnym terminie do 20 listopada 2017 r.
  5. Do prac należy dołączyć metryczkę zawierającą: imię i nazwisko autora, informację o szkole i klasie, w której się uczy oraz telefon kontaktowy.
  6. Prace, do dnia 26 listopada, zostaną ocenione przez powołane przez Muzeum jury, które zakwalifikuje  24 prace do umieszczenia w kalendarzu.
  7. Informacja o pracach zakwalifikowanych ukaże się niezwłocznie w drezdeneckich mediach (na stronach internetowych: Parafii, Muzeum, Gazety Drezdeneckiej i Urzędu Miejskiego).
  8. W kolejnym etapie jury wyłoni trzy prace, które otrzymają nagrody rzeczowe.
  9. Wręczenie nagród odbędzie się w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w pierwszą niedzielę stycznia, po mszy dziecięcej.
Jeśli chcecie Państwo otrzymywać informacje z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres e-mail:
-
Przekaż 1%
Geoportal
OWES
Akcja "DBAJ O SWOJEGO PUPILA"
Lubuska Unia Światłowodowa
SMS GMINA INFO
Pitax
Akcja "NIE PAL ŚMIECI"
drzewa_i_krzewy
Rozlicz pit
Facebook
http://www.drezdenko.pl/3115,akcja-woda.html
Budowa gminnej infrastruktury dostępu do internetu dla osób wykluczonych
PSZOK
http://www.lgddzn.pl
Schronisko dla bezdomnych zwierząt
Mapa Gminy
www.lubtur.pl
http://drezdenecka.pl/
Extranet bramka logowania