Jesteś 550 osobą na tej stronie
Dziś jest: 14 Sierpnia 2019        Imieniny: Alfreda, Euzebiusza, Maksymiliana
Brak wydarzeń w wybranym okresie
Miesiąc:
Rok:
Katalog firm
Znajdujesz się w:    Urząd Miejski   /   Aktualności   /   2018   /   Samorządowy Lider Edukacji

Gmina Drezdenko uhonorowana certyfikatem „Samorządowy Lider Edukacji”

Program „Samorządowy Lider Edukacji” to jeden z najbardziej prestiżowych i wartościowych projektów certyfikacyjnych w Polsce, porównywany do takich inicjatyw, jak konkurs „Teraz Polska” czy Polska Nagroda Jakości. Przyznanie certyfikatu to dla nagrodzonego samorządu powód do dumy i satysfakcji, ale to również promocja gminy. To także okazja do tego, by podkreślać jak ważna w zarządzaniu publicznym jest jakość. Budowanie na jakości to budowanie trwałe. To budowanie odpowiedzialne. To budowanie dla przyszłości.

13 października 2018 roku w Auli Nowodworskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Pani Ewa Pręt, Dyrektor Miejsko – Gminnego Zespołu Oświaty w Drezdenku, odebrała Certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji” oraz Wyróżnienie Nadzwyczajne „Primus” (wyróżnienie przyznane jednostkom samorządu terytorialnego, które w VIII edycji Programu „Samorządowy Lider Edukacji” uzyskały najwyższą liczbę punktów rankingowych). Uhonorowanie to jest potwierdzeniem, że podejmowane przez nas działania wykraczają ponad standard działań w oświacie, cechuje je innowacyjność i oryginalność, a polityka oświatowa ma charakter systemowy i długofalowy. Certyfikat „Samorządowego Lidera Edukacji” został przyznany Gminie Drezdenko już po raz drugi, 9 grudnia 2017 r. nagrodę odbierał Burmistrz Drezdenka, Pan Maciej Pietruszak.

Komisja certyfikacyjna uzasadniając swoją pozytywną decyzję zwróciła uwagę na poniższe działania gminy:

  1. Utrzymanie sieci szkół w roku zmian reformy oświatowej to jeden z głównych priorytetów prowadzonej przez Gminę Drezdenko polityki oświatowej. Dzięki temu udało się uniknąć zwolnień nauczycieli czyli utrzymano dotychczasową kadrę dydaktyczną, co jest bezspornym sukcesem dla władz samorządowych.
  2. Utworzenie jednego z pierwszych w województwie lubuskim Samorządowego Centrum Usług Wspólnych na terenie Gminy Drezdenko, mającego na celu lepsze zarządzanie placówkami oświatowymi, co daje większe możliwości wspierania przez samorząd działań realizowanych przez lokalne szkoły, a przede wszystkim wspieranie szkół w poprawie bazy lokalowej oraz zapewnienie własnych środków dla pozyskania dofinansowania ze źródeł krajowych oraz unijnych.
  3. Tworzenie dodatkowych obiektów uzupełniających ofertę edukacyjną. Gmina Drezdenko złożyła wniosek o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej, utworzenia nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat Trwają również przetargi mające na celu rozpoczęcie budowy boisk wielofunkcyjnych przy Szkole Podstawowej w Niegosławiu, przy Szkole Podstawowej w Goszczanowie oraz przy Szkole Podstawowej w Rąpinie. Kolejne inwestycje to budowa sali gimnastycznej wraz z niezbędnym zapleczem w Szkole Podstawowej w Trzebiczu.

Przytoczone powyżej argumenty dowodzą, że polityka oświatowa w Gminie Drezdenko jest istotną częścią konsekwentnie wdrażanej strategii rozwoju lokalnego, uwzględniającej rangę edukacji i jej wieloaspektową rolę w przestrzeni publicznej.

Znalezienie się w gronie najlepszych samorządów w Polsce daje nam wiele satysfakcji, a także możliwość prezentacji swoich osiągnięć i sukcesów.

  • Pani Pani Ewa Pręt, Dyrektor Miejsko – Gminnego Zespołu...
  • Wyróżnienie Nadzwyczajne „Primus”
  • Certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji”
Jeśli chcecie Państwo otrzymywać informacje z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres e-mail:
-
Przekaż 1%
Geoportal
OWES
Akcja "DBAJ O SWOJEGO PUPILA"
Lubuska Unia Światłowodowa
SMS GMINA INFO
Pitax
Akcja "NIE PAL ŚMIECI"
drzewa_i_krzewy
Rozlicz pit
Facebook
http://www.drezdenko.pl/3115,akcja-woda.html
Budowa gminnej infrastruktury dostępu do internetu dla osób wykluczonych
PSZOK
http://www.lgddzn.pl
Schronisko dla bezdomnych zwierząt
Mapa Gminy
www.lubtur.pl
http://drezdenecka.pl/
Extranet bramka logowania