Jesteś 576 osobą na tej stronie
Dziś jest: 14 Sierpnia 2019        Imieniny: Alfreda, Euzebiusza, Maksymiliana
Brak wydarzeń w wybranym okresie
Miesiąc:
Rok:
Katalog firm
Znajdujesz się w:    Urząd Miejski   /   Aktualności   /   2018   /   informacja

AAAAAElFTkSuQmCC

Projekt dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze

 

 

Gmina Drezdenko jest realizatorem projektu „Edukacja ekologiczna mieszkańców Gminy Drezdenko w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi”. Projekt został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze w ramach Programu Priorytetowego „Spotkania wokół śmietnika”.

Realizacja projektu pozwoliła na organizację warsztatów edukacji recyklingowej w zakresie selektywnej zbiórki i recyklingu odpadów opakowaniowych, w tym aluminiowych puszek po napojach dla Szkół i Przedszkola na terenie Gminy Drezdenko. Uczestnikami projektu byli uczniowie: Szkoły Podstawowej nr 1 w Drezdenku, Szkoły Podstawowej nr 3 w Drezdenku, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drezdenku, Szkoły Podstawowej w Starych Bielicach, Szkoły Podstawowej w Drawinach, Szkoły Podstawowej w Gościmiu, Szkoły Podstawowej w Trzebiczu, Publicznego Przedszkola w Drezdenku.

Celem warsztatów było zachęcenie uczestników do selektywnej zbiórki odpadów opakowaniowych. Uczestnicy poznali  istotę odzysku surowców wtórnych, jakie surowce można z opakowań odzyskiwać, dlaczego, jakie są z tego korzyści. Dodatkowo uczyli się, jak prawidłowo segregować zużyte opakowania.  

Zadania, jakie również zostały zrealizowane w ramach projektu, dotyczyły opracowania materiałów informacyjno – edukacyjnych, w tym publikacji i kolportażu ulotki informacyjnej do gospodarstw domowych na terenie Gminy Drezdenko. Ulotka zawierała informację na temat możliwości korzystania bezpłatnie z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych tzw. PSZOK w Drezdenku. Ponadto w ramach realizacji projektu wykonano naklejki z zasadami  odpowiedniej segregacji odpadów, które zostały umieszczone na wielogabarytowych pojemnikach.

Jeśli chcecie Państwo otrzymywać informacje z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres e-mail:
-
Przekaż 1%
Geoportal
OWES
Akcja "DBAJ O SWOJEGO PUPILA"
Lubuska Unia Światłowodowa
SMS GMINA INFO
Pitax
Akcja "NIE PAL ŚMIECI"
drzewa_i_krzewy
Rozlicz pit
Facebook
http://www.drezdenko.pl/3115,akcja-woda.html
Budowa gminnej infrastruktury dostępu do internetu dla osób wykluczonych
PSZOK
http://www.lgddzn.pl
Schronisko dla bezdomnych zwierząt
Mapa Gminy
www.lubtur.pl
http://drezdenecka.pl/
Extranet bramka logowania