Jesteś 678 osobą na tej stronie
Dziś jest: 14 Sierpnia 2019        Imieniny: Alfreda, Euzebiusza, Maksymiliana
Brak wydarzeń w wybranym okresie
Miesiąc:
Rok:
Katalog firm
Znajdujesz się w:    Urząd Miejski   /   Aktualności   /   2019   /   65+

Gmina Drezdenko złożyła deklarację udziału w ogólnopolskim projekcie pn. „Obywatel cyfrowej przyszłości – wzrost aktywności obywatelskiej w obszarze kompetencji cyfrowych w woj. lubuskim”. Projekt realizowany jest przez Fundację „Edukacja Bez Barier – Fundacja na rzecz Rozwoju Edukacji w Polsce”, współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Jego celem jest przeszkolenie seniorów w zakresie korzystania z internetu w życiu codziennym oraz e-usług publicznych. Na zajęciach nauczą się Państwo korzystać z video rozmów, robić zakupy online, obsługiwać maila,  rejestrować się przez Internet do lekarza i wiele innych.

Projekt zakłada, że 75 seniorów w wieku 65+ z terenu naszej gminy ma możliwość uczestniczenia w BEZPŁATNYCH warsztatach szkoleniowych obejmujących naukę praktycznych czynności związanych z korzystaniem z nowoczesnych urządzeń – tabletów, aparatów cyfrowych, drukarek, skanerów. Oprócz warsztatów pozyskamy nowoczesny sprzęt, który będzie służył mieszkańcom gminy.
Zajęcia będą  obywały się w Drezdenku, w grupach po 10 osób, najprawdopodobniej w godzinach popołudniowych. Gmina nie zapewnia dojazdu. W ramach projektu odbędzie się 15 trzygodzinnych spotkań z instruktorem. Przewidywany czas trwania szkolenia to okres 8 tygodni (zakładane 2 spotkania w tygodniu). Poziom szkoleń będzie dostosowany do wymagań uczestników zatem w zajęciach mogą wziąć udział osoby zupełnie początkujące. Organizator zapewnia sprzęt do praktycznych ćwiczeń oraz dostęp do Internetu.  

Zainteresowani muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy, deklarację uczestnictwa oraz oświadczenie uczestnika projektu zgłaszając się do Urzędu Miejskiego w Drezdenku pok. 111, Tel. 96 762 29 58

 

  • ULOTKA
Jeśli chcecie Państwo otrzymywać informacje z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres e-mail:
-
Przekaż 1%
Geoportal
OWES
Akcja "DBAJ O SWOJEGO PUPILA"
Lubuska Unia Światłowodowa
SMS GMINA INFO
Pitax
Akcja "NIE PAL ŚMIECI"
drzewa_i_krzewy
Rozlicz pit
Facebook
http://www.drezdenko.pl/3115,akcja-woda.html
Budowa gminnej infrastruktury dostępu do internetu dla osób wykluczonych
PSZOK
http://www.lgddzn.pl
Schronisko dla bezdomnych zwierząt
Mapa Gminy
www.lubtur.pl
http://drezdenecka.pl/
Extranet bramka logowania