Jesteś 2993 osobą na tej stronie
Dziś jest: 27 Maja 2019        Imieniny: Jana, Magdaleny, Izydora
Katalog firm
Znajdujesz się w:    Kultura   /   Biblioteka   /   Współpraca   /   Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Organowej i Kameralnej "SAUERIANUM"

I Letni Kurs Wokalny pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Drezdenko.

 1. I  LETNI  KURS  WOKALNY

  Pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Drezdenko

   

  Drezdenko 11-16 lipca 2011 r.

   

  PEDAGODZY KURSU:

   

  Prof. dr hab. Antonina Kowtunow ( Akademia Muzyczna Poznań )

   

  Dr Jarosław Bręk ( Akademia Muzyczna Poznań )

   

  MIEJSCE KURSU i NOCLEGU:

   

   ZUH Drezdenko, ul. Milicka 2, woj. lubuskie

   

  TERMINY:

   

  11 lipca – przyjazd i pierwsze zajęcia z pedagogami

   

  12-15 lipca -  zajęcia z pedagogami

   

  16 lipca -  koncert finałowy uczestników kursu w auli przy ul. Milickiej 2

   

  17 lipca – godz.  11.00 – 14.00 bezpłatne konsultacje wokalne dla młodzieży Drezdenka i okolic

   

  WSPÓŁORGANIZATOR

   

  Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Organowej i Kameralnej „Sauerianum” w Drezdenku

   

  Warunki uczestnictwa w kursie:

   

  - I Letni Kurs Wokalny w Drezdenku jest przeznaczony dla uczniów Szkół Muzycznych II stopnia oraz studentów i absolwentów Akademii Muzycznych ( kierunek wokalistyka ). Zajęcia prowadzą wybitni polscy artyści -  śpiewacy, pedagodzy śpiewu poznańskiej Akademii Muzycznej.

  - Repertuar przygotowany przez uczestników kursu jest dowolny.

   

  PŁATNOŚCI

   

  - Uczestnictwo w I Letnim Kursie Wokalnym w Drezdenku jest płatne i wynosi 1000,- zł. od uczestnika.

  - opłata pokrywa codzienne zajęcia z pedagogiem śpiewu ( 5x 45 minut ), noclegi oraz 2 posiłki dziennie

  - istnieje możliwość wykupienia dodatkowych lekcji śpiewu za kwotę 100PLN.

  - aby przystąpić do kursu należy do dnia 25 czerwca 2011 roku wpłacić bezzwrotne wpisowe w wysokości 200 PLN.

  -  uczestnik wysyła na adres e-mail wpietruszak@poczta.onet.pl informację, do którego z pedagogów chciałby zostać przydzielony

  - pozostałe koszty uczestnictwa w kursie należy wpłacić do 1 lipca 2011 roku. Na konto organizatora Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Organowej i Kameralnej w Drezdenku.

   

  KONTO ORGANIZATORA

   

  Lubusko – Wielkopolski Banku Spółdzielczy w Drezdenku, numer konta:

  38 8362 0005 0031 9968 2000 0010

 2.  

   

  PEDAGODZY KURSU

   

  1. Prof. AM dr hab. Antonina Kowtunow

  Prof. AM dr hab. Antonina Kowtunow - studia wokalne ukończyła z wyróżnieniem   w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej we Wrocławiu w klasie prof. Ireny Bardy-Tartyłło. Umiejętności wokalne doskonaliła na stypendium w Weimarze u prof. S.Simonetti. Jest laureatką II GRAND PRIX na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Tuluzie (Francja) i IV nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. ST. Moniuszki we Wrocławiu. Debiut operowy podczas studiów i rola Gildy w operze Rigoletto Verdiego jako występ dyplomowy z zespołem artystów w Operze Wrocławskiej udokumentował jej przyszły repertuar jako śpiewaczki koloraturowej.

  Po studiach została asystentem na Wydziale Wokalnym w PWSM we Wrocławiu i solistka Opery Wrocławskiej, a od 1973 r. solistką Opery Poznańskiej (obecnie Teatr Wielki), gdzie do 2009 r. śpiewała czołowe i tytułowe role z repertuaru sopranu koloraturowego.

  Współpracowała także z Teatrem Wielkim w Warszawie, Operami Gdańską, Bydgoską. Była trzykrotnie nagradzana tytułami: Najpopularniejszy Śpiewak Roku Wielkopolski 1978 i 1987, tzw. „Biały Bez” oraz Najpopularniejszy Śpiewak Roku 1973 „Złota Iglica” we Wrocławiu.

  Występowała za granicą w operach i na estradzie filharmonii, śpiewając czołowe role, m.in.: „Traviata” Verdiego, Gilda                   z „Rigoletto” Verdiego Rozyna z „Cyrulika Sewilskiego” Rossiniego, partie solowe z repertuaru oratoryjnego, a także występowała z recitalami m.in. w RFN, Wielkiej Brytanii, USA, Francji, Belgii, Holandii, Luxemburgu, Finlandii, Portugalii, Włoszech, na Sycylii.

  Dokonała wielu nagrań telewizyjnych i radiowych.

  Odbyła liczne tournee zagraniczne z zespołami oper polskich, i chórami prof. St. Stuligrosza (Poznańskie Słowiki), i prof. Jerzego Kurczewskiego, chórem KUL-u, Politechniki Szczecińskiej. Jest pierwszą polską solistką, która wystąpiła

  w Watykanie, śpiewając z chórem KUL-u solo polskiej kolędy „Lulajże Jezuniu” podczas mszy pasterkowej celebrowanej przez Papieża Jana Pawła II, transmitowanej na cały świat   w 1986 r.

  Posiada bogaty repertuar operowy obejmujący około 50 ról czołowych i tytułowych, m.in. G. Verdiego (Traviata, Rigoletto), W.A. Mozarta (Zuzanna, Konstancja, Donna Anna, Marcelino, Królowa Nocy, I Dama, Blonda), Rossiniego (Kopciuszek, Rozyna, Anaida z Mojżesza), Belliniego (Lunatyczka – tytułowa rola), Dionizettiego Córka pułku – tyt. Rola, Norina), Offenbacha (Olimpia, Antonia), R. Straussa (Zerbinetta), J. Straussa (Adela, Rozalina). Z repertuaru oratoryjnego m.in. partie solowe w Mesjaszu Haendla, Stworzeniu Świata Haydna, Requiem, Mszy C, mszy c-moll - Mozarta, Requiem – Verdiego, Stabat Mater – Dworzaka.

  Wystąpiła w Operetce Poznańskiej w premierach „Hrabiny Maricy” i „Królowej Czardasza” Kalmana, kreując tytułowe role.

  Od 1990 r. rozpoczęła pracę pedagogiczną początkowo jako pedagog wokalny solistów Teatru Muzycznego w Poznaniu. Od 1999 r. prowadzi klasę śpiewu w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu, do dziś. Od października 2000 r. prowadzi klasę śpiewu solowego na Wydziale Wokalnym w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, do dziś. Tu zdobyła po przewodach kolejno: tytuł doktora, doktora habilitowanego sztuki muzycznej w dyscyplinie artystycznej – wokalistyka oraz tytuł profesora nadzwyczajnego.

  Studenci z jej klasy zdobywają nagrody i wyróżnienia na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, 

  a niektórzy z nich są już ozdobą scen operowych w Polsce (Poznań, Warszawa) i zagranicą (Lubeca).

  A. Kowtunow odznaczona została m.in.: Złotym Krzyżem Zasługi, odznaką Zasłużonego Działacza Kultury, Odznaką Honorową za zasługi w rozwoju woj. Poznańskiego i Wielkopolski, Nagrodą Miasta Poznania w dziedzinie Kultury i Sztuki, Odznaka Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej, Nagrodą Rektora Akademii Muzycznej Poznania.

  2. Dr Jarosław Bręk

  Dr Jarosław Bręk bas-baryton

  W latach 1984-1996 śpiewał w Poznańskich Słowikach prof. Stefana Stuligrosza.Ukończył Wydział Wokalny Akademii Muzycznej w Warszawie, w klasie śpiewu prof. Jerzego Artysza.  Wyróżniony przez swoją uczelnię medalem Magna Cum Laude za wybitne osiągnięcia artystyczne. Jest laureatem nagród na konkursach wokalnych w Barcelonie, Vercelli i Lizbonie. Dwukrotnie nominowany do Paszportu Polityki.

   Śpiewał na scenach i estradach Niemiec, Hiszpanii, Włoch, Holandii, Rumunii, Wysp Kanaryjskich, Japonii, Libanu, Ukrainy, Rosji, Francji, Monaco, Szwajcarii i Izraela. Wykonał ponad 90 partii w dziełach oratoryjnych oraz kilkanaście operowych. Jest solistą Warszawskiej Opery Kameralnej (m. in. Don Giovanni w operze W. A. Mozarta, Hrabia Almaviva w Weselu Figara             w. A. Mozarta, partia tytułowa wJephtè M. Monteclaira i inne), współpracuje z Operą Narodową w Warszawie (Don Profondo       w Podróży do Reims G. Rossiniego, Abbot w Curlew River B. Brittena). Jego repertuar obejmuje utwory od renesansu po współczesne.

  Występował z wybitnymi dyrygentami: Tomasz Bugaj, Agnieszka Duczmal, Edward Higginbottom, Jacek Kaspszyk, Jerzy Katlewicz, Ihor Łacanycz, Jerzy Maksymiuk, Wojciech Michniewski, Michel Plasson, Pascal Rophé, Antoni Ros-Marba, Tadeusz Strugała, Antoni Wit, Alberto Zedda. Współpracował z zespołami muzyki dawnej (Neue Düsseldorfer Hofmusik, Concerto Polacco, Il Tempo), a także znakomitymi orkiestrami (m.in. Hamburger Symphoniker, Orquesta Sinfonica del Principado de Asturias, Orkiestra Opery Lwowskiej, Sinfonia Varsovia,). Brał udział w prawykonaniach utworów polskich kompozytorów -            W. Kilara, K. Knittla, A. Kurylewicza, P. Łukaszewskiego, R. Twardowskiego. Występował podczas znaczących festiwali,             m. in. Wratislavia Cantans, Warszawska Jesień, Al Bustan Festival w Bejrucie, Festiwal Sacrum Profanum, Muzyka w Starym Krakowie, Wielkanocny Festiwal L. van Beethovena.

  Ważnym nurtem jego działalności są recitale pieśni, które wykonywał m. in. w Gran Teatre del Liceu w Barcelonie, Studio Koncertowym im. W. Lutosławskiego w Warszawie, Zamku Królewskim w Warszawie, Sali Chełmońskiego w krakowskich Sukiennicach. Występował w prestiżowych salach (Palau de la Musica de Valencia, Tokyo Bunka Kaikan, Kyoto Concert Hall, Muzeul National George Enescu w Bukareszcie, Tonhalle w Zurichu), śpiewał w Monte Carlo przed księciem Albertem u boku Teresy Żylis-Gara, zaś w paryskiej katedrze Notre-Dame wykonał Stabat Mater K. Szymanowskiego na otwarcie Roku Polskiego we Francji. W 2010 roku śpiewał podczas mszy św. pogrzebowej za prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Bazylice Mariackiej w Krakowie.

  Dokonał wielu nagrań archiwalnych, a także nagrał około 20 płyt CD, wielokrotnie nagradzanych Fryderykami oraz nagrodą Złotego Orfeusza. Wydane przez NAXOS nagranie Stabat Mater K. Szymanowskiego w 2009 roku otrzymało nominację do nagrody Grammy.

  Jarosław Bręk prowadzi klasę śpiewu w Akademii Muzycznej w Poznaniu, w 2010 uzyskał tytuł doktora sztuki muzycznej.

  3. Mgr Michał Karasiewicz

  Mgr Michał Karasiewicz– pianista. W 2002 ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Poznaniuw klasie fortepianu prof. W. Andrzejewskiego. W 1991 roku otrzymał wyróżnienie na Wielkopolskim Konkursie Wykonawczym w Poznaniu. Rok później na Regionalnym Konkursie Gry na Dwa Fortepiany i Cztery Ręce w Gnieźnie był laureatem I nagrody, a w 1995 otrzymał wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Kameralnej we Wrocławiu. Był także laureatem I miejsca podczas Makroregionalnych Przesłuchań Uczniów Klas Fortepianu Szkół Muzycznych II stopnia w Poznaniu w 1996 roku. W roku 1999 natomiast zdobył V nagrodę na I Ogólnopolskim Konkursie im. Fr. Chopina w Warszawie. Brał także udział w wielu kursach mistrzowskich, m.in. w Poznaniu i Zakopanem. Koncertuje w kraju i za granicą. Obecnie jest pracownikiem Zespołu Szkół Muzycznych oraz Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Od 2002 r. współpracuje na stałe ze skrzypkiem Janem Romanowskim, a od czerwca 2004 roku jest członkiem TRIA TAKLAMAKAN. Współtworzy Duet Ardente. Bierze czynny udział w wielu projektach muzycznych. 

Jeśli chcecie Państwo otrzymywać informacje z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres e-mail:
-
Przekaż 1%
Geoportal
OWES
Akcja "DBAJ O SWOJEGO PUPILA"
Lubuska Unia Światłowodowa
SMS GMINA INFO
Pitax
Akcja "NIE PAL ŚMIECI"
drzewa_i_krzewy
Rozlicz pit
Facebook
http://www.drezdenko.pl/3115,akcja-woda.html
Budowa gminnej infrastruktury dostępu do internetu dla osób wykluczonych
PSZOK
http://www.lgddzn.pl
Schronisko dla bezdomnych zwierząt
Mapa Gminy
www.lubtur.pl
http://drezdenecka.pl/
Extranet bramka logowania