Jesteś 2027 osobą na tej stronie
Dziś jest: 25 Kwietnia 2019        Imieniny: Marka, Jarosława, Erwiny
Katalog firm
Znajdujesz się w:    Urząd Miejski   /   Aktualności   /   2011   /   Wizyta Wojewody Lubuskiego w Drezdenku 6.10.2011r.

Wizyta Wojewody Lubuskiego w Drezdenku

W dniu 6 października 2011 roku gościliśmy w Drezdenku Wojewodę Lubuskiego Panią Helenę Hatkę. Podczas wizyty Wojewoda Lubuski z Burmistrzem Drezdenka Panem Maciejem Pietruszakiem,Starostą Powiatu Strzelecko -Drezdeneckiego Panem Andrzejem Bajko, Prezesem Powiatowego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. NZOZ Szpital Powiatowy w Drezdenku Panem Ryszardem Hatałą i Zastępcą Dyrektora ds. medycznych Panem Piotrem Dębickim zwiedziła zmodernizowaną placówkę szpitala jak również doglądała realizowane inwestycje w Gminie Drezdenko.

Na początku spotkania Wojewoda serdecznie podziękowała za dotychczasową owocną współpracę Burmistrzowi Drezdenka, Staroście Strzelecko -Drezdeneckiemu i Prezesowi Powiatowego Centrum Zdrowia w Drezdenku.

Podczas spotkania Wojewoda podsumowała swoje cztery lat pracy na rzecz województwa Lubuskiego, które dzięki jej poparciu otrzymało od Państwa dodatkowo w sumie ponad 800 mln zł. Aby województwo mogło się rozwijać potrzebne są pieniądze. Jest to placówka, która zyskuje coraz większe uznanie w oczach pacjentów z całego województwa - mówi Wojewoda Lubuski p. Helena Hatka.

Miło jest spotkać się  z pacjentami i kadrą medyczną w szpitalu powiatowym w Drezdenku. Jestem bardzo zadowolona, że udało się pomóc w pozyskaniu Powiatowi Strzelecko-Drezdeneckiemu ponad 15 mln zł pochodzących z Rządowego programu „Wsparcie jednostek samorządu terytorialnego w działaniach stabilizujących system ochrony zdrowia”. Te środki finansowe umożliwiają dalsze funkcjonowanie powiatu, ale przede wszystkim szpitala.

Szpital zwiększa swoje zasoby kadrowe i sprzętowe, a tym samym prężnie rozwija “skrzydła”. Obecnie w szpitalu powstają poradnie specjalistyczne, które w przeciwieństwie do innych miast ościennych na bieżąco, bez długiego oczekiwania na wizytę,  przyjmują pacjentów, z czego jesteśmy dumni- mówi  Zastępca Dyrektora Pan Piotr Dębicki.  Dzięki nawiązanej współpracy z innymi szpitalami w Polsce jak i za granicą na każdej sali szpitalnej mamy nowe łóżka. Zastępca Dyrektora podkreślała istotę jaką jest jakość usług medycznych świadczonych przez Zakład Opieki Zdrowotnej w Drezdenku.

Wszelkie starania jakie dokonuje prezes szpitala mają na celu poprawę warunków bytowych pacjentów, po to, aby pacjenci wracali do zdrowia w przyjaznych warunkach i pod dobrą opieką medyczną.

Na naszych oczach powstają tu międzynarodowe i krajowe szlaki transportowe, co  sprawia, że będziemy mieć jedną z najlepszych infrastruktur drogowych w kraju - swoje przekonania wyraża Pani Helena Hatka. Natłok samochodów w centrach miast to problem wielu gmin. Dlatego tak ważne jest, by w Drezdenku oraz innych gminach jak najszybciej powstały obwodnice. Stawiając na bezpieczeństwo i zdrowie ludzi wierzę, że to dobra inwestycja – mówi Wojewoda Lubuski.

Kolejnym etapem spotkania była wizyta na terenie budowy Parku Kultur Świata. Inwestycja duża, choć wymaga jeszcze kilku miesięcy, aby ujrzeć jej prawdziwe piękno.

Projekt dofinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013. Umowę z Województwem Lubuskim o dofinansowanie projektu Gmina Drezdenko podpisała dnia 8 czerwca 2010 roku. Całkowita wartość projektu to 4.948.501,78 zł.

Na chwilę obecną można podziwiać stające już repliki symboli kontynentów świata tj. Wieżę Eiffla, Statuę Wolności, Wielkiego Sfinks, Operę w Sydney, Tadź Mahal, Świątynię Kukulkana z zespołu Chichen Itza.

Wykonano już  ukształtowanie terenu parku, budowę alejek parkowych (pieszych i pieszo-jezdnych),ukształtowanie i umocnienie skarp, faszynowanie brzegów rzeki Noteci i stawu, roboty w zakresie oczyszczania terenu, oświetlenie, budowę sceny z widownią oraz placu do tańca.

Kolejnym elementem realizacji projektu będzie budowa fontanny, wykonanie i montaż urządzeń stanowiących plac zabaw dla dzieci starszych i młodszych, montaż ławek, koszy na śmieci, gospodarkę drzewostanem, wykonanie nowych nasadzeń i trawników, ogrodzenia, budowę miejsc postojowych dla samochodów osobowych itp.- mówi Kierownik Referatu Realizacji Inwestycji w Urzędzie Miejskim w Drezdenku Pan Dariusz Skrzypczak.

Następnie udaliśmy się w rejon Kościoła Parafialnego w Drezdenku, gdzie obecnie trwa inwestycja pn.:” Przebudowa ulic w rejonie Pl. Kościelnego, ul. Kościelnej, ul. Wiejskiej - ETAP I”.

Jest to długo wyczekiwana inwestcja przez mieszkańców ulicy Kościelnej i Wiejskiej. Po wykonaniu nawierzchni jezdni, montażu krawężników i obrzeży, montażu studzienek ściekowych ulicznych, montażu i postawianiu słupów oświetleniowych przyjemnie będzie spacerować nowymi ulicami Drezdenka. Nastąpi to jednak dopiero  w 2013 roku. Wartość całej inwestycji to 2.827.362,30 zł.

Kończąc swoją wizytę w Drezdenku Wojewoda Lubuski spotkała się z duszpasterzem drezdeneckim, księdzem Jerzym Hajdugą.

  • autor: J. Nawojska
Jeśli chcecie Państwo otrzymywać informacje z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres e-mail:
-
Przekaż 1%
Geoportal
OWES
Akcja "DBAJ O SWOJEGO PUPILA"
Lubuska Unia Światłowodowa
SMS GMINA INFO
Pitax
Akcja "NIE PAL ŚMIECI"
drzewa_i_krzewy
Rozlicz pit
Facebook
http://www.drezdenko.pl/3115,akcja-woda.html
Budowa gminnej infrastruktury dostępu do internetu dla osób wykluczonych
PSZOK
http://www.lgddzn.pl
Schronisko dla bezdomnych zwierząt
Mapa Gminy
www.lubtur.pl
http://drezdenecka.pl/
Extranet bramka logowania